Powered by Smartsupp

Kuríny pre sliepky

Aj hydina si zvykne na svoj kurník (domov) a jeho zmena môže byť pre ne stresujúca, preto treba pri výbere dbať na kvalitu kurníka a pohodlie sliepočiek, čo je nesmierne dôležité, aby sa Vás nosnice odmenili vysokou znáškou domácich vajíčok.
Naša firma ponúka na predaj samostatné domčeky, ale aj kuríny pre sliepky s výbehom  pre 4, 6, 8, 10,12-15 ks sliepok. Každý domček pre sliepky je priestranný, sliepočky sa cítia komfortne a bezpečne.
Stránka 1 z 1 - 19 položiek celkom
Palace na web
Darček zdarma
Kurín pre hydinu- Palace
Výroba (1-2 týždne)
od 439 €
+ ďalšie
43/1 M
Kurín pre sliepky Nico 2023
Darček zdarma
+ ďalšie
106/1
Podstavec hnedý
+ ďalšie
451/ZEL
Podstavec hnedý
+ ďalšie
454/ZEL
Podstavec hnedý
+ ďalšie
457/ZEL

Ktorý kurín pre sliepky si vybrať? 

Pri výbere toho správneho kurína sa treba zamyslieť kam kurín pre sliepky umiestnite.  Ak máte k dispozícií veľkú plochu, ideálne je zaobstarať si kurín- samostatný domček a veľkú ohradu pre sliepky .

Ak máte priestoru menej, jedným z najviac predávaných kurínov sú kuríny pre sliepky s výbehom. Sliepočky majú voľnosť pohybu, sú chránené pred nepriateľom. Počas celého leta si sliepočky môžu voľne behať hore- dole bez obmedzení.

Čím väčší výbeh pre sliepky, tým lepšie. Každá sliepočka má svoj vlastný priestor kam môže v prípade potreby uniknúť.

Ak im predsa len chcete dopriať ešte trochu čerstvej paše mimo výbehu v kuríne v ktorom dlho čerstvá tráva neostane, ponúkame výborné riešenie vo forme prenosných výbehov pre hydinu. Výbeh ku kurínu iba priložíte, sliepočky si prebehnú do výbehu a jednoducho ich bezpečne presuniete v ohrade na čerstvú pašu.  Výbeh má kolieska, tak sa netreba báť, že by to nezvládla aj pani domu. 

Aký veľký kurín zvoliť pre chovateľov, ktorí začínajú s chovom?

Kurín pre 5 sliepok je ideálne riešenie. Hoci chovať sliepočky nie je náročné, predsa je len dobré získať nejaké tie skúsenosti.

Tu neplatí pravidlo, čím väčší kurín, tým lepšie. Ak pre 10 sliepok kúpite kurín pre 5 sliepok, alebo opačne, môže sa stať, že sa vám v prípade malého priestoru sliepky začnú ďobať. Aj je kurín príliš veľký, v zime budú mať problém s jeho vyhriatím. 

Čo kuríny pre sliepky obsahujú?

Množstvo kurínov má otváraciu strechu, ktorá slúži na odkladanie krmiva, výsuvný šuflík na jeho jednoduchšie čistenie, strecha je pokrytá bonským šindlom alebo plechom a mnoho ďalších výhod, ktoré nájdete jednotlivo pri každom kuríne. Samozrejme aj rozmery kurína a pre koľko sliepočiek je daný kurín vhodný
 

Čo od nás ku kurínu dostanete? 

A ako darček do nového domčeka Vám firma KURIN.sk (teda my :) pribalíme ku každému kurínu ZDARMA až 3 darčeky: napájačku, krmítko a 1 podkladové vajíčko pre krásny a pokojný začiatok.
 

Ako poskladať kurnik?

Už pripravené diely sa jednoducho zmontujú podľa návodu. No ak budete potrebovať radu, sme vždy na telefóne ochotní poradiť. 
Robíme rozvoz po celej SR a samozrejme sa snažíme nech je u Vás doma čím skôr (3-7 dní).  
Doprava zdarma pri objednávke nad 900€
Doprava zdarma
pri objednávke nad 900€
SLOVENSKÝ PREDAJCA
Slovenský predajca
a výrobca produktov
MONTÁŽ PRODUKTOV
Montáž produktov
Hojdačku zmontujeme priamo u vás
ODBORNÉ PORADENSTVO
Zákaznícka podpora
odborné poradenstvo 0950 456 469