Powered by Smartsupp

Nezateplené búdy pre psy

Veľmi kvalitné búdy za rozumnú cenu viete nájsť aj v tejto kategórií. Drevo je priedušným materiálom, ktorý v sebe nezadržiava vlhkosť a navyše je ošetrené náterom odpudzujúcim vodu. Tým, že sa búda nachádza na nožičkách je zabezpečená ďalšia ochrana voči vlhkosti a chladu. Vchod do búdy je vo väčšine modelov prispôsobený tak, aby priamo nefúkal vietor a psík sa mal možnosť schovať aj pred slnkom. Aj nezateplenú drevenú búdu vieme vybaviť tak, aby bola pre vášho miláčika maximálne pohodlná a útulná.

 

Stránka 1 z 1 - 10 položiek celkom
Detaily búdy pre psa
+ ďalšie
199/HNE
búda pre psa roky (2)
+ ďalšie
553/HNE
Sivá búda pre psa roky
+ ďalšie
550/HNE
Búda Joy
Búda pre psa Joy 2
Výroba (1-2 týždne)
116 €
+ ďalšie
103/HNE
Búda pre malého psa s terasou
+ ďalšie
223/HNE

Do psej búdy odporúčame zaobstarať mäkkú podložku alebo pelech. Jeden môže zostať na vnútorné používanie a druhý sa dá používať na trávniku alebo terase. Takto nebudete musieť pelech vyťahovať z búdy, ale bude to o čosi jednoduchšie. Zároveň sa tak vyhnete prenášaniu kliešťov, bĺch a ďalších parazitov. Tie sa zo psej srsti veľmi ľahko prenesú do pelechu. Pri nedostatočnom vetraní môže byť problém aj s plesňami. Prevenciou je vode-odolný materiál pelechov použitý na vonkajšej časti. Používaním nepremokavého pelechu v zime ochránite psíka pred nadbytočným vlhkom a chladom v búde. Ak by ste aj napriek dostatočnej starostlivosti, výbere vhodných materiálov a pravidelnému vetraniu mali problém s plesňami, vyskúšajte použitie cédrových hoblín. Tie majú tendenciu absorbovať nadbytočnú vlhkosť a, navyše, škodcom aj hmyzu nepríjemne zapáchajú.

Ďalšou položkou na vašom zozname by mala byť miska na jedlo a vodu. Aj keď behá po vonku, tak by ich mal mať neustále dostupné. Hlavne ak býva na záhrade bez dozoru. Počas horúcich dní váš domáci miláčik pije oveľa častejšie, takže pravidelne kontrolujte, či jej má v miske dostatok. Zároveň treba pravidelne kontrolovať aj jej kvalitu. Priťahuje hmyz a množia sa v nej baktérie, takže misku pravidelne umývajte a naplňte čerstvou vodou. V zime býva zas problémom zamŕzanie vody. Čo sa týka stravy, tak naučte psíka na pravidelné časy. Takto sa nestane, že by mu žrádlo v miske zostávalo a kŕmila sa na ňom cudzia zver.

K výbave by ste určite mali pridať aj niekoľko hračiek. Zabavíte tak nie len vášho psíka, ale aj vy sami. Niekedy ani netreba hľadať zložité a drahé riešenia. Povrázok na hryzenie mu viete vytvoriť zo starých ponožiek alebo pančúch. Relaxačnú hračku na žuvanie vytvoríte z prúžku surovej kože alebo kože zo slaniny. Veľmi dobre sa psík zabaví aj s klasickým frisbee, väčšou alebo menšou loptou. Pozor na to, aby psík loptičku nerozhryzol. Nevhodné sú tiež penové loptičky, z ktorých môže psík kúsok odhryznúť a zjesť. Do búdy neodporúčame nechávať havkáčom plyšákov – udržiavajú vlhkosť a znečistia sa.

Ak máte krátkosrstého psíka- napr. maďarská vyžla, malého psíka, naháča, alebo napr. chrta- tieto plemená ťažko znášajú  zimu, siahnite radšej po zateplenej búde pre psa.