Powered by Smartsupp

Potreby pre psy

Pes už v dnešnej dobe nie je len na stráženie domu pred zlodejmi alebo cudzími zvieratami. Je to plnohodnotný člen rodiny. Aj preto mu chce každý z nás dopriať rovnaké pohodlie, ako máme my doma. Samozrejme, na prvom mieste by malo byť dostatok lásky, pozornosti a starostlivosti. No neodmysliteľnou súčasťou výbavy pre psíka by malo byť vlastné miesto. U psíkov v exteriéri je to psia búda, pre interiérových miláčikoch je to vlastný pelech.

Stránka 1 z 4 - 78 položiek celkom
Búda Joy
116 €
+ ďalšie
103/HNE
Búda pre malého psa s terasou
+ ďalšie
223/HNE
Sivá búda pre psa roky
+ ďalšie
550/HNE
Detaily búdy pre psa
+ ďalšie
199/HNE
búda pre psa roky (2)
+ ďalšie
553/HNE
Kukaňa pre stredne veľké psy 798
Kukana pre psov sivá 797
Hore
Ďalšie produkty

Psia búda by mala byť pre vášho miláčika pohodlným a priestranným útočiskom. Ochráni ho pred nepriaznivým počasím, vetrom, nízkymi teplotami aj priamymi slnečnými lúčmi. Je to miesto, kde by sa mal cítiť útulne, ako doma. Veď aj on má občas potrebu si počas dňa oddýchnuť alebo byť chvíľu sám.

Podľa čoho by ste mali psiu búdu vyberať?

  • Veľkosť psa – najdôležitejším faktorom pri výbere konkrétnej búdy je, aká je veľkosť psa, respektíve, aké plemeno psa doma máte. Iba tak mu zabezpečíte dostatočné pohodlie. Aj keď máte ešte len šteniatko, treba rátať s tým, že za pár rokov niekoľkonásobne vyrastie. Môžete na začiatok zvoliť menšiu búdu a neskôr kúpiť psí domček vo väčšej veľkosti. Dôležitá je aj veľkosť vstupu. Psík by mal do búdy vojsť s pohodlne, maximálne s miernym prikrčením. V prípade starších psov by ste mali prihliadať aj na jednoduchosť údržby materiálov.
  • Umiestnenie – pri výbere treba brať do úvahy aj to, koľko máte na psiu búdu miesta. Pri väčších plemenách treba rátať s tým, že vám ukrojí pomerne veľa priestoru na dvore. U menších psíkov je to o čosi jednoduchšie. Dôležité je, aby váš miláčik nebol obmedzovaný a s tým rátajte aj pri výbere stanoviska na psiu búdu. Zároveň by ste si mali odsledovať, pohyb slnečných lúčov a vetra na danom mieste. Tieto dva faktory ovplyvňujú životnosť materiálov. Priame slnko počas celého dňa a silný vietor nebudú vyhovovať ani vášmu psíkovi. Ideálne je, keď bude mať z búdy dobrý výhľad na pozemok aj na jeho vstup. Upozorní vás tak na každú cudziu návštevu.
  • Materiál – naše psie búdy sú vyrobené z certifikovaného smrekového dreva. Je špeciálne ošetrené vodeodlným náterom, takže váš psík zostane v suchu. Vo vnútri bude neustále cirkulovať vzduch, keďže sa jedná o priedušný materiál. Navyše, na výber máte aj z produktov, ktoré sú dokonca zateplené vrstvou polystyrénu a majú hliníkové lišty okolo vchodu (chránia búdu pred obhryzovaním alebo iným mechanickým poškodením).
  • Dizajn – na výber máte z niekoľkých rôznych tvarov a farieb. Od búdy s dizajnom pripomínajúcich malé chatky, cez búdy s terasou až po produkty s rovnou strechou. Praktickým prvkom je odnímateľná strecha, čo zjednodušuje údržbu.
  • Špecifické požiadavky – máte na obydlie vášho psíka nejaké ďalšie požiadavky, ktoré by malo spĺňať? Medzi našimi búdami si každý nájde niečo pre seba.

Na výbere pelechu by ste si tiež mali dať záležať. Váš štvornohý kamarát bude v ňom totiž tráviť hodiny odpočinku, takže by sa tam mal cítiť maximálne pohodlne. Väčšina pelechov je určených do interiéru aj exteriéru, takže ich môžete pokojne použiť aj vonku. Napríklad počas horúcich dní, keď sa bude chcieť váš miláčik vyhrievať na slnku v tráve alebo na terase. Základom úspechu je výber správnej veľkosti. Pelechy pre malých psov mávajú dĺžku 40 až 60 centimetrov. Patria tu plemená ako jazvečík alebo jack russel teriér. K stredným psom patria kokeršpaniel, pudel alebo buldog. Tým by ste mali vybrať pelech o veľkosti 60 až 80 centimetrov. Najväčšie plemená psov, napríklad husky, labrador alebo zlatý retriever, už potrebujú najväčšie pelechy, ktoré by mali mať minimálne 80 centimetrov.

Vždy platí, že je lepšie vybrať väčší ako menší pelech. Okrem dizajnu by ste sa pri materiáli mali pozerať hlavne na pohodlie a praktickosť. Zohľadnite aj umiestnenie pelechu. V chladnejšej časti domu zvoľte dostatočne hrubý pelech s vyvýšenými okrajmi. Takýto pelech je vhodný aj do psej búdy. Pozor aj na spôsob údržby materiálu. Predsa len, vy budete tým, ktorý ho bude musieť pravidelne čistiť.

V prípade pelechov umiestnených na dlažbe alebo betóne musia mať dostatočnú výstelku a izoláciu. Plesniam sa vyhnete výberom materiálu odolnému voči vlhkosti. Ak je psík s vami, vo vykurovaných miestnostiach, vybrať si môžete z rôznych podložiek a pelechov. Tu nie je až také potrebné, aby bol pelech odolný, uprednostnite skôr pohodlie psíka.

Doprava zdarma pri objednávke nad 900€
Doprava zdarma
pri objednávke nad 900€
SLOVENSKÝ PREDAJCA
Slovenský predajca
a výrobca produktov
MONTÁŽ PRODUKTOV
Montáž produktov
Hojdačku zmontujeme priamo u vás
ODBORNÉ PORADENSTVO
Zákaznícka podpora
odborné poradenstvo 0950 456 469