Powered by Smartsupp

Pelechy pre veľké plemená psov

Nájsť vhodný pelech pre veľkého psa nemusí byť vždy také jednoduché. Pravdepodobne ste si už vedomí toho, že výber veľkého pelechu pre psa, ktorý je dobrej kvality, je skutočne dôležitý vzhľadom na to, koľko času tam váš psík trávi.

Je veľmi dobré, ak poskytuje podporu, najmä starším psom, ktorí môžu potrebovať pomoc pri bolestiach kĺbov.
Čítajte ďalej a zistite viac o polohách na spanie pre psov, o tom, prečo je správna posteľ pre psov taká dôležitá pre pohodlie a zdravie psov, čo zohľadniť pri jeho výbere a ako vybrať ten správny pelech pre veľkého psa.
Stránka 1 z 1 - 15 položiek celkom

Prečo zaobstarať kvalitný pelech pre veľkého psa?

Okrem komfortu a bezpečnosti je pre psa dôležité mať vlastnú posteľ. Väčšina psíkov uprednostňuje teplé a mäkké miesta na spanie, kde sa môžu schúliť. Vlastná posteľ môže pomôcť vášmu psovi cítiť sa viac doma a zároveň ochrániť jeho zdravie. Kvalitná posteľ by mala byť dostatočne veľká a podporená, aby podporovala zdravé procesy spánku a chránila kosti a kĺby vášho psa. Okrem toho môže kvalitná posteľ pomôcť zabrániť nechceným správaniam, ako je kopanie.

 

Ak chcete vybrať  ten správny pelech pre veľkého psa, mali by ste vedieť v akej polohe psík spáva. Pomôže vám to pri výbere vhodnej veľkosti.

 

Aké sú najlepšie polohy pre psí spánok?

Podobne, ako ľudia, aj psy si radi užívajú pohodlný spánok. Aj keď sa niektoré polohy môžu zdať nepríjemné z pohľadu pozorovateľa, pre psa sú ideálne. Bežné polohy pri psom spánku zahŕňajú

  • spanie na boku- často spí v tejto polohe, keď sa potrebuje ochladiť
  • na bruchu- pes sa cíti pohodlne
  • spanie so zdvihnutými nohami
  • schúlenie sa do klbka- inštinkt, potreba ochrániť sa, zohriať, cítiť sa bezpečne.
  • zblíženie sa s iným zvieracím alebo ľudským priateľom.

Všetky tieto polohy majú svoje výhody, napríklad spanie na boku alebo na bruchu môže pomôcť psom ochladiť sa v teplom počasí. Psi majú tendenciu zaspávať v polohách, ktoré im ponúkajú fyzický komfort a psychologickú bezpečnosť. Dôležité je, aby sa psík cítil vo svojom pelechu v bezpečí.  

Prečo majú psy tendenciu pri spánku sa schúliť?

Je to prirodzené správanie u cicavcov. Psie telá si udržujú teplo tým, že sa schúlia do klbka a schovajú si nos pod chvost. Tento spôsob spánku sa preniesol od ich predkov, ktorí spali v náhodných norách a tvorili si hniezda na udržanie tepla. Aj keď váš pes má teplé a suché miesto na spanie, má stále zabudované správanie z predomestikovaných čias jeho predkov. To môže vysvetľovať aj to, prečo psi "upravujú posteľ" tým, že sa zahrabávajú do prikrývok alebo do gauča.

Cicavce to tak majú a koniec- koncov, je to poloha, ktorá je veľmi blízka aj nám ľudom. My si však hlavu krčíme k nohám, lebo na chvost sa u nás akosi pozabudlo. :) 

 Ako zistíte, že váš psík patrí medzi veľké plemená psov?

Medzi veľké plemená psov patria psy, ktoré majú

  • hmotnosť od 25-40 kg
  • výška v kohútiku nad 50

Medzi takého plemená patria napr. Bígl, zlatý retriever, bulldog...

Existuje aj kategória obrie plemená psov s hmotnosťou psa nad 40kg

 

 Aké rozmery pelechov sú vhodné pre veľké plemená psov?

-  pelechy o rozmere pelechu nad  100 cm 

-  pokiaľ má pelech vyvýšený okraj ráta sa vnútorný rozmer pelechu pre psa.

 

Pelech pre veľkého psa. Čo zohľadniť pri jeho výbere?

Veľkosť pelechu pre veľkého psa 

Pri výbere pelechu pre veľkého psa je potrebné zohľadniť jeho veľkosť a váhu. Venujte veľkú pozornosť mieram od výrobcu pelechov. Skutočné miery veľkostných kategórií ako „l“ a „extra veľké “ sa môžu v závislosti od značky značne líšiť. Pelech by mal byť minimálne o 15 cm väčší ako pes v ležiacej polohe ( poloha schúlenia do klbka)

Materiály použité na výrobu pelechov pre veľkých psov sa líšia, avšak všetky by mali byť maximálne komfortné a odolné. Na trhu nájdete pelechy z textilných materiálov, ale aj drevené či plastové.

Ako vybrať pelech pre veľkého psa?

Existuje niekoľko variantov pelechov pre veľké psy, medzi ktorými si môžete vybrať.

Pri výbere je dôležité zohľadniť hmotnosť, vek, materiál. 

Asi máloktorý psík má doma iba jeden pelech.

1.Pelech pre veľkého psa do interiéru

Najlepšou voľbou pre veľké psy sú:

matrace pre psov. Poskytujú maximálny komfort aj pre tie najťažšie plemená. Matrac sa dá umiestniť do psej búdy, ale môže byť používaný aj samostatne v interiéri. Matrace sú ergonomicky spracované a šetria kĺby ťažkých psov, preto sú často k dispozícii aj v ortopedickom spracovaní. Avšak, majte na pamäti, že tieto pelechy pre veľké psy majú vyššiu obstarávaciu cenu a sú ťažšie na manipuláciu.

Klasické látkové pelechy so zvýšeným okrajom sú vhodné pre psov, ktorí trávia čas doma. Pre ťažké plemená však môžu byť menej pohodlné. Tieto pelechy sú ideálne pre psy podobnej veľkosti ako labrador alebo retriever. Psy radi používajú okraj ako podložku na opierku hlavy. A povedzme si rovno. Tá ich opretá hlavička s tými očkami na vankúši vyzerá naozaj rozkošne.

Existujú aj ďalšie možnosti pelechov pre veľkých psov, ako napríklad klasické pelechy, podložky a vankúše.

Klasické pelechy sú vhodné najmä pre psy, ktorí trávia čas doma, ale pre ťažké plemená nemusia byť dostatočne pohodlné.

Podložky a vankúše sú ideálne pre psy nižších váhových kategórií, ale pre  extra veľkých psov už nemusia byť pohodlné. Preto treba dbať na hrúbku materiálu, aby aj váhovo ťažšieho psíka výplň udržala nad zemou. 

2.Pelech pre veľkého psa na von.

Odolnosť je kľúčová. Pre majiteľov psov, ktorí trávia väčšinu času vonku, je dôležité zvoliť kvalitný a odolný pelech. Ak máte psa veľkého plemena, je nevyhnutné zvoliť ešte odolnejší pelech, ktorý mu poskytne dostatočnú izoláciu. Vhodný pelech pre psa veľkého plemena na vonkajšie použitie by mal byť termoizolačný a nepremokavý.

 

Dôležitosť údržby pelechu pre psa veľkého plemena Veľký pelech pre psa vyžaduje väčšiu údržbu. Z tohto dôvodu je dôležité zvoliť pelech s odnímateľným poťahom, ktorý sa dá prať v práčke. Dôsledne sa držte inštrukcií od výrobcu, aby ste predišli poškodeniu pelechu.

Ak ste si vybrali pelech a hľadáte búdu pre svojho kámoša vhodnou veľkosťou pre rozmery vlčiaka a podobných plemien, odporúčame veľkosť búdy Roky 4- zateplenú, alebo do teplejších oblastí nezateplenú 

Pre maxi plemená je vhodná búda rozmeru: Roky 5.

3.Pelech pre veľkého psa- šteniatko

Pelech pre psa veľký je výborná vec, ale nie pokiaľ sa jedná o šteniatko. Je príliš hravé, hryzie a skúša všetky dobroty  aj tie látkové a v neposlednom rade- rastie. Potrebuje pohodlie a pocit bezpečia, ktorý mu pelech pre psa veľký určite nezaistí. Má aj silné ostré zúbky, preto do pelechu pre veľkého psa investujte až keď pár krásnych, pohodlných, ale lacnejších pelechov už "ochutná". Jeden z veľmi obľúbených pelechov pre šteniatka je chlpatý pelech dostupný vo viacerých veľkostiach.

Doprava zdarma pri objednávke nad 900€
Doprava zdarma
pri objednávke nad 900€
SLOVENSKÝ PREDAJCA
Slovenský predajca
a výrobca produktov
MONTÁŽ PRODUKTOV
Montáž produktov
Hojdačku zmontujeme priamo u vás
ODBORNÉ PORADENSTVO
Zákaznícka podpora
odborné poradenstvo 0950 456 469