Sudové sauny

Zdravotné benefity saunovania sú nám známe už desiatky rokov. Má blahodarné účinky na zdravie človeka a výborný preventívny účinok. Hlavne počas chrípkových období, kedy sa choroby prenášajú medzi ľuďmi jedna radosť je saunovanie skvelou aktivitou. Do sauny môže ísť každý zdravý človek, u ľudí so zdravotnými komplikáciami by mal rozhodnúť lekár. Tak ako pri všetkom, aj pri saunovaní je dôležité dodržiavať niekoľko kľúčových zásad:

#ShowMore#

  • Ešte pred saunovaním sa dajte do pokoja, či už fyzického alebo duševného. Sauna bude mať na vás lepší účinok.
  • Pred návštevou sauny je dobré niečo prehryznúť. Nemali by ste sa ísť saunovať hladní, inak by vás mohlo teplo nadmerne vyčerpať. Ak viete, že pôjdete do sauny, tak nejedzte ani nič ťažké. Dôsledok by bol rovnaký, ako keby ste šli napríklad cvičiť.
  • Pred začiatkom saunovania odložte všetko oblečenie a poriadne sa umyte v sprche, aby ste si tam nenanosili žiadne nečistoty. Vždy dodržiavajte maximálnu hygienu.
  • Po sprche si vysušte celé telo, aby ste nezvyšovali v saune vlhkosť (v tomto prípade záleží aj od typu sauny).

Ako ste už určite pochopili, tak pri saunovaní je veľmi dôležitou časťou hygiena a pravidelná starostlivosť. V nevyčistenej a neošetrovanej saune budete mať množstvo mikróbov, plesní a húb. Preto by ste ju mali aspoň raz za mesiac dôkladne vyčistiť. Na údržbu si pripravte pevnú metlu, kefu a prípadne aj vysávač, ktorý sa môže používať vo vlhkom prostredí. Jedenkrát do roka je potom potrebné detailnejšie upratovanie, na ktoré si treba vyhradiť pokojne aj celý deň. Umyte všetky časti sauny, aj nedostupnejšie miesta. Rovnako postupujte aj v exteriéri sauny. Po úplnom dosušení, ktoré trvá zvyčajne do 24 hodín, môžete začať saunu opäť používať.

V našej ponuke nájdete sudové sauny, ktoré sú zaujímavé hlavne svojím atypickým vzhľadom. Je to teda nie len praktická, ale aj dizajnová súčasť záhrady. Tento exteriérový typ sauny má dostatok priestoru, takže je vhodná na použitie pre viacero ľudí naraz. Plusom tohto typu sauny oproti ostatným je jednoduchá inštalácia – na miesto ju dostaneme zmontovanú, takže manipulácia zaberie len niekoľko desiatok minút, nanajvýš hodín. Navyše, u nás máte k saune komplet potrebné príslušenstvo, takže žiadne ďalšie investície nie sú potrebné a cena za saunu je finálna.

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom
Sudová sauna 2m
Doprava zadarmo
Sudová sauna 2m
Výroba (3-4 týždne)
€3 450

Nemusí byť veľká, aby ste sa v nej...

616
Sudová sauna 3m
Doprava zadarmo
Sudová sauna 3m
Výroba (3-4 týždne)
€5 560

Naše sauny sú miestami veľkého...

615
Vonkajšia sauna s panoramatickým sklom
Doprava zadarmo
€6 280

Naše sauny sú miestami veľkého...

613