Powered by Smartsupp

Detské drevené pieskovisko

Čo by to bolo detstvo bez pieskoviska? Deti v ktoromkoľvek veku si vedia hru s pieskom poriadne užiť. Upečú si bábovky z formičiek, vybudujú si pieskové zámky či podzemné tunely. A vy si tak môžete pokojne posedieť na terase, grilovať alebo len relaxovať. Na pieskovisko môžu deti zavítať aj s deťmi od susedov alebo keď vám príde iná detská návšteva. Dôvody prečo deťom zaobstarať detské pieskovisko je naozaj veľa , no ako najpodstatnejší dôvod je, dostatok čerstvého vzduchu a odtrhnutie dieťaťa od monitoru počítača, telefónu, alebo inej techniky.

Stránka 1 z 1 - 8 položiek celkom

Detské pieskovisko a jeho výhody.

Najväčším plusom je, že sa deti zabavia na vlastnej záhrade a nemusíte chodiť na detské ihrisko, kde riskujete zlý stav piesku. Zároveň budete mať dieťa stále pod dozorom, aj keď máte prácu. Deti rozvíjajú  pri hre v pieskovisku motoriku kreativitu.

V našej ponuke nájdete detské pieskoviská s rozmermi 120 x 120 alebo 150 x 150 centimetrov.

Akú veľkosť detského pieskoviska si vybrať? 

Detské pieskovisko vyberáme podľa toho, kam ho chceme umiestniť a pre koľko detí má byť určené. Pre detské pieskovisko by ste mali nájsť stabilné miesto s dostatočne pevným povrchom,a umiestniť ho na miesto na ktoré bude vidieť z rôznych častí dvora. Okolo neho uvoľnite miesto na bezproblémové obchádzanie a pohybovanie. Dbajte na to, aby ste mohli chrániť detské pieskovisko pred slnkom. Prírodný tieň vám môžu vytvoriť stromy v blízkosti. Nie je dobré ale vybrať stanovisko hneď pod stromami, aby doň nepadalo lístie, hmyz a iné nečistoty.

Z akého materiálu má byť detské pieskovisko?

Ďalším dôležitým faktorom je materiál. Najčastejším materiálom je plast a drevo.

V našej ponuke nájdete drevené pieskoviská 2 veľkostí a viacerých typov.

Výhody drevených pieskovísk

  •  sú odolné
  • zdravotne nezávadné 
  • oproti plastu majú vyššiu nosnosť.
  • sú stabilnejšie a nehrozí ich prevrhnutie ani pri zaťažení.

Praktickú funkciu spĺňa kryt pieskoviska. Nedostanú sa tak do neho nečistoty, zvieratá a predĺži sa tak životnosť piesku. Niektoré pieskoviská majú kryt, po zložení ktorého vzniknú po bokoch 2 lavičky s opierkami. Vašej ratolesti sa tak bude pohodlnejšie sedieť a v prípade potreby chvíľky oddychu sa pokojne oprie o operadlo a chvíľočku si pokojne zrelaxuje. Ak viete, že drevené pieskovisko budú neustále vystavené priamemu slnečnému žiareniu, odporúčame drevené pieskovisko so strieškou. Vaše dieťatko tak bude chránené pred priamym slnečným žiarením. Viac o výhodách a nevýhodách drevených pieskovísk dočítate tu:  Výhody a nevýhody drevených pieskovísk 

 

V našej ponuke máme na výber z troch typov drevených pieskovísk – 

 

mceclip0-2  Bonus? Ku všetkým pieskoviskám vám zadarmo pribalíme aj vedierko s formičkaminetkanú textíliu.

Ako sa o detské pieskovisko správne starať?

  • Raz do roka by ste mali pieskovisko detailne vyčistiť a piesok vymeniť. Po sezóne je vhodné ho prekopať, aby došlo k prevzdušneniu.
  • Pravidelne odstraňujte nanosené nečistoty, spadnuté lístie, trávu či iné nečistoty. Na ochranu neodporúčame používať plachty, ktoré neprepúšťajú vlhkosť a vytvárajú ideálne prostredie na rozmnožovanie plesní.
  • Ak budete venovať dreveným pieskoviskám dostatok starostlivosti, odvďačia sa vám dlhou životnosťou. Párkrát za sezónu ho ošetrite ochranným prostriedkom na drevo, napríklad lakom alebo olejom.
  • Nezabúdajte pravidelne používať neutralizátor do pieskovísk. Zbavíte sa plesní, vírusov, baktérií aj parazitov.
Doprava zdarma pri objednávke nad 900€
Doprava zdarma
pri objednávke nad 900€
SLOVENSKÝ PREDAJCA
Slovenský predajca
a výrobca produktov
MONTÁŽ PRODUKTOV
Montáž produktov
Hojdačku zmontujeme priamo u vás
ODBORNÉ PORADENSTVO
Zákaznícka podpora
odborné poradenstvo 0950 456 469