Powered by Smartsupp

Výhody drevených pieskovísk

Ďeťom je jedno v akom pieskovisku pečú svoje koláčiky, stavajú hrady či kopú tunely. Zváženie a rozhodnutie aké pieskovisko kúpiť, ostáva na rodičoch. Plastové, alebo drevené pieskovisko? Kým plastové pieskovisko má výhodu, že ho v prípade potreby viete veľmi rýchlo a jednoducho premiestniť, kam potrebujete, nevýhodou je otázka materiálu a jeho vplyv na ekológiu a samotný organizmus dieťaťa. 

Aké sú výhody a nevýhody drevených pieskovísk? 

Výhody drevených pieskovísk            

mceclip0-2 Drevo je ekologický materiál, ktorý je v prírode rozložiteľný a pre dieťatko zdravotne nezávadný.Pieskovsko so strechou a bielym pieskom
mceclip0-2 Lepšie zapadne svojou farbou a materiálom do záhrady, kde nepôsobí rušivo.
mceclip0-2Je pohodlné, má väčšiu hraciu plochu a tiež plochu na vyklápanie svojich výtvorov z formičiek.
mceclip0-2Je hlbšie, je v ňom viac piesku, dajú sa v ňom robiť tunely, len tak zabárať a zasypávať si ručičky, až po lakte.
mceclip0-2Často obsahuje aj lavičky, ktoré zabránia prevráteniu dieťatka dozadu.
mceclip0-2 Veľa drevených pieskovísk okrem krytu obsahuje aj tieniacu strechu, ktorá ochráni detičky pred náhlymi zrážkami a tiež pred silným UV žiarením.
mceclip0-2Drevené pieskovisko býva často nalakované, čím sa zvyšuje jeho odolnosť voči vonkajším poveternostným podmienkam a tým sa zvyšuje trvácnosť dreva.
mceclip0-2 Ak si ku stavaniu privoláte svojho malého pomocníka, trochu ho priučíte aj práci s drevom, pribíjaniu klinčekov, spoločne sa zamyslíte ako ho postaviť. A najmenší pomocníci môžu podávať napr. doštičky a pozrieť sa akého majú šikovného tatina.
mceclip0-2 Ak zakúpite pieskovisko v surovom prírodnom stave, môžete si ho vymaľovať podľa vlastných predstáv, zladiť s ostatnými doplnkami v záhrade, alebo sa jednoducho pri maľovaní iba vyšantiť. Veď predsa, čo si namaľuješ sám, to sa ráta. 
 

Nevýhody drevených pieskovísk

x Cenovo náročnejšie ako plastové.
xMontáž pieskoviska vám zaberie trochu času
xNejde ho len tak jednoducho niekam premiestniť, preto si treba vopred rozmyslieť, kde bude mať pieskovisko svoje miesto.
xPieskovisko si vyžaduje údržbu - aspoň raz za 2 roky treba pieskovisko prelakovať, čím zabezpečíte jeho trvácnosť
x Drevo schne a preto sa môžu vytvoriť nejaké drsné miesta, odštiepenia, ktoré však stačí iba jemne prebrúsiť a zatrieť.

 

Ak sa rozhodnete pre akékoľvek pieskovisko, určite s vaším dieťatkom zažijete kopec zábavy. Ak sa predsalen rozhodnete pre drevené, prečítajte si článok: "Na čo si dávať pozor pri výbere dreveného pieskoviska."