Powered by Smartsupp

Dôvody, prečo deťom zaobstarať pieskovisko?

Kúpiť, či nekúpiť deťom pieskovisko? To je otázka. Určite áno.

A my poznáme aj dôvody, prečo tak urobiť. Jednoducho a v skratke napísane, čo všetko dokáže jedno obyčajné pieskovisko :) spraviť s vašim dieťatkom.1

1. Dostatok čerstvého vzduchu.  Súčasná doba prináša deťom čoraz viac zábavy skôr v interiéri, ako počítačové hry, telefóny, hracie konzoly, teda je výborným prostriedkom, ako dieťatko vylákať von.
2. Menšie nebezpečenstvo úrazu, piesok je mäkký a v prípade nečakaného zakopnutia, či stratenia rovnováhy, výborne stlmí pád.
3. Rozvoj zručnosti 

- Rozvoj jemnej a hrubej motoriky a koordinácia oko-ruka - naberanie piesku prštekmi formuje dieťatku malé svaly na prstoch, treba predsa koláčiky pocukriť, posypať múkou, čo je výborná príprava na držanie ceruzky a písanie v školskom veku. Dieťatko pri hre naberá veľa piesku do vlečky, piesok presýpa, prenáša po pieskovisku,vyhrabáva tunely, čím si trénuje a spevňuje svaly celého tela a popri tom všetkom trénuje vzájomnú spoluprácu oka a ruky.

- Sociálne zručnosti - dieťatko si na pieskovisku nájde kamarátov, učí sa podeliť s hračkami. Učia sa medzi sebou komunikovať, veľa sa rozprávajú, dohadujú a častokrát vznikne aj nejaký konflikt. Veď každé dieťatko má svoju predstavivosť, kreativitu, ktorú chce zanechať v piesku. A práve mu chlapček zobral lopatku a kopol do jeho hradu. Aj toto je dôvod, prečo podporiť hru dieťatka na pieskovisku. Práve tu sa učí, ako sa problémy riešiť, nie sa im vyhýbať. A možno sa nakoniec spoločne dohodnú a okrem získania nového kamaráta, postavia aj spoločný hrad.

- Logické myslenie - deti sa neformálne v pieskovisku učia analyzovať, porovnávať a robiť základné merania. Pomocou hry sa nenútene učia prvé jednoduché počty počítaním predmetov, postavených hradov... a vy sa potom doma čudujete, že malý Paľko už vie rátať? 

- Rozvoj kreativity - nemá predlohu, len svoju predstavivosť. Čím viac sa dieťatko bude hrať v piesku, tým viac bude rozvíjať svoju kreativitu, určite vytvorí množstvo úžasných vecí. Ten pocit úspechu, radosti a šťastia bude každým dňom zvyšovať aj jeho prirodzené sebavedomie a sebadôveru.

4. Objavujú prírodu - občas nájdu nejakú trávičku, alebo chrobáčika a pri detskej zvedavosti určite ani takéto veci nezostanú nepovšimnuté.

5. Zábava, ktorá neomrzí. Hra v pieskovisku patrí medzi hry, ktoré z dlhodobého hladiska nie sú považované pre deti za nudné. Každý deň ponúka nové možnosti. Stačí občas iba vymeniť formičky, dosypať viac piesku alebo pozvať do pieskoviska kamarátov a zábava začína odznova. 

Ak ste sa rozhodli, že jedno také chcete pozrite si ponuku našich pieskovísk. 

V ponuke máme pieskoviská s krytom, strieškou, farebné, hnedé, ale aj tenšie a hrubšie pieskoviská.  Ak bude treba radi poradíme s výberom.