Prečo deťom zaobstarať pieskovisko?

Kúpiť, či nekúpiť deťom pieskovisko? To je otázka. Určite áno. A my poznáme aj dôvody, prečo tak urobiť. 1

1. Dostatok čerstvého vzduchu. V súčasná doba prináša deťom čoraz viac zábavy skôr v interiéri, ako počítačové hry, telefóny, hracie konzoly...

2. Menšie nebezpečenstvo úrazu, nakoľko piesok je mäkký a pád dieťatka stlmí.

3. Rozvoj zručnosti 

- Rozvoj jemnej a hrubej motoriky a koordinácia oko-ruka - naberanie piesku prštekmi formuje dieťatku malé svaly na prstoch, treba predsa koláčiky pocukriť, posypať múkou, čo je výborná príprava na držanie ceruzky a písanie v školskom veku. Dieťatko pri hre naberá veľa piesku do vlečky, piesok presýpa, prenáša po pieskovisku,vyhrabáva tunely, čím si trénuje a spevňuje svaly celého tela a popri tom všetkom trénuje vzájomnú spoluprácu oka a ruky.

- Sociálne zručnosti - dieťatko si na pieskovisku nájde kamarátov, učí sa podeliť s hračkami. Učia sa medzi sebou komunikovať, veľa sa rozprávajú, dohadujú a častokrát vznikne aj nejaký konflikt. Veď každé dieťatko má svoju predstavivosť, kreativitu, ktorú chce zanechať v piesku. A práve mu chlapček zobral lopatku a kopol do jeho hradu. Aj toto je dôvod, prečo podporiť hru dieťatka na pieskovisku. Práve tu sa učí, ako sa problémy riešiť, nie sa im vyhýbať. A možno sa nakoniec spoločne dohodnú a okrem získania nového kamaráta, postavia aj spoločný hrad.

- Logické myslenie - deti sa neformálne v pieskovisku učia analyzovať, porovnávať a robiť základné merania. Pomocou hry sa nenútene učia prvé jednoduché počty počítaním predmetov, postavených hradov... a vy sa potom doma čudujete, že malý Paľko už vie rátať? 

- Rozvoj kreativity - nemá predlohu, len svoju predstavivosť. Čím viac sa dieťatko bude hrať v piesku, tým viac bude rozvíjať svoju kreativitu, určite vytvorí množstvo úžasných vecí. Ten pocit úspechu, radosti a šťastia bude každým dňom zvyšovať aj jeho prirodzené sebavedomie a sebadôveru.

4. Objavujú prírodu - občas nájdu nejakú trávičku, alebo chrobáčika a pri detskej zvedavosti určite ani takéto veci nezostanú nepovšimnuté.

5. Zábava, ktorá neomrzí. Hra v pieskovisku patrí medzi hry, ktoré z dlhodobého hladiska nie sú považované pre deti za nudné. Každý deň ponúka nové možnosti. Stačí občas iba vymeniť formičky, dosypať viac piesku alebo pozvať do pieskoviska kamarátov a zábava začína odznova. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie